WYDARZENIA


1. Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W dniu 1 września 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015, poprzedzony mszą świętą w kościele w Rossoszycy. W apelu wzięli udział zaproszeni goście: członkowie rady stowarzyszenia, proboszcz parafii, rodzice. W nowym roku szkolnym powitał wszystkich dyrektor szkoły Pan Stanisław Mielczarek.. Szczególne powitanie skierował do uczniów klasy pierwszej. Zaproszeni goście życzyli nauczycielom sukcesów zawodowych, natomiast uczniom uzyskiwania bardzo dobrych wyników w nauce.

 Wśród społeczności gimnazjum witamy:

Bartosza Dolacińskiego

Darię Groberek

Wiktora Janiaka

Weronikę Janiak

Weronikę Kasperską

Izę Makowską

Oliwię Śniadek

Aleksandrę Szar

Magdalenę Wojtkiewicz

 

2. Festiwal Piosenki Różnej

25 września 9 dziewczyn, uczęszczających na koło wokalne, pojechało do Ralewic na Festiwal Piosenki Różnej. Celem tego festiwalu była integracja z  osobami niepełnosprawnymi. Wszyscy bawili się bardzo dobrze, atmosfera była fantastyczna. Nie zabrakło poczęstunku oraz pozytywnej energii.

 

3. Otrzęsiny klasy I

         

 

4.Dyskoteka

Jak każdego roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczyny z klasy II i III przygotowały krótki apel, na którym można było spotkać gwiazdy polskie i zagraniczne takie jak: Krzysztof Ibisz, Katarzyna Cichopek, Donatan i Cleo, Justin Bieber oraz Nicki Minaj. Apel został podsumowany występem Donatana i Cleo oraz rozdaniem niesamowitych prezentów naszym kolegom.  Po zakończeniu powyższej uroczystości rozpoczęła się dyskoteka, na której wszyscy bawili się świetnie. Parkiet był  przepełniony, co świadczy o niesamowicie udanej dyskotece.

 

     

5. Wzjazd do kina

14 października uczniowie wraz z nauczycielami pojechali do kina Cinema City w Łodzi na film p.t. Miasto 44. Film był niesamowicie poruszający, pokazujący co ludzie są w stanie zrobić dla swojej ojczyzny. Myślę, że ten film dał nam dużo do myślenia.

 

6. Ekologiczna edukacja

Odwiedziliśmy Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych " Orli Staw" w Sieradzu. Poznaliśmy zasady postępowania z odpadami komunalnymi i regulujące je prawa. Była to bardzo pouczająca lekcja.

 

 

7. Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15.10. 2014 r. nasi uczniowie przygotowali dla nauczycieli niespodziankę związaną z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W ramach życzeń i podziękowań wyrecytowali przygotowane przez siebie wiersze na temat nauczycieli oraz wręczyli własnoręcznie zrobione ordery z życzeniami.

Prezent bardzo spodobał się nauczycielom. Ponadto uczniowie wręczyli kwiaty Panu Dyrektorowi oraz Pani Mariannie Klimas, nauczycielce, która zwyciężyła w przygotowanym przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego sondażu na Najlepszego Nauczyciela w Szkole.

Gratulujemy i życzymy naszym kochanym Nauczycielom dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz szczęścia w życiu prywatnym!

   

 

8. Halloween

30 października na lekcjach języka angielskiego bawiliśmy się fantastycznie, ponieważ obchodziliśmy Halloween. Sala językowa świetnie oddawała charakter Halloween – udekorowana była licznymi gadżetami takimi jak: duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, nietoperze, pająki i trupie czaszki. Poznaliśmy genezę Halloween, zwyczaje związane z tym świętem oraz zaprezentowaliśmy typowe symbole dotyczące tego święta. Grupy uczniów przedstawiły swoje prezentacje multimedialne  reszcie klasy i omówiły je, oczywiście po angielsku. : ) Nie mogło zabraknąć licznych konkursów z wspaniałymi nagrodami i dyplomami. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!  

       

9.Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 13.11.2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przygotowali plakaty, które zaprezentowali przed całą społecznością szkolną. Nie zabrakło pieśni patriotycznych oraz wierszy. Do jednej z pieśni akompaniowała na gitarze nam nasza uzdolniona muzycznie koleżanka Weronika Grzelak. Została również pokazana prezentacja ,,Nie ma radości bez niepodległości’’, w której mogliśmy zobaczyć siebie w różnych radosnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych. Uroczystość została zakończona piękną przemową Pana Dyrektora.

         

10. Andrzejki

11. Wizyta Mikołaja w naszej szkole - 5.12.2014

To już tradycja, że na początku grudnia  w naszej szkole zjawia się Mikołaj z pełnym workiem paczek.Tym razem, pomagała mu bardzo miła i urocza Śnieżynka. Mikołaj wiedział, że w tej szkole uczy się sama miła i grzeczna młodzież, więc dla nikogo nie miał różgi, tylko miłą  i słodką niespodziankę:)

12. Próbne egzaminy

Trening czyni mistrza, więc uczniowie klasy trzeciej przystąpili do próbnych egzaminów gimnazjalnych, organizowanych przez Operon. Przez trzy dni będą wykazywać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

13. Jasełka

W piątek 19.12.2014 uczniowie Niepublicznego Gimnazjum  na sali OSP w Rossoszycy przedstawili jasełka.Wszystkich na widowni wprowadzili w świąteczny nastrój. Występ zgromadził liczną publiczność. Nie tylko rodziców uczniów, ale także m.in. absolwentów. Po przedstawieniu była możliwość złożenia sobie życzeń noworocznych i skosztowania ciast, przygotowanych własnoręcznie przez rodziców. Było bardzo miło i sympatycznie.

14. Wycieczka do Spały

14 osobowa grupa uczniów ferie zimowe rozpoczęła w wspaniałym nastroju w Spale. Wraz z Panem Piotrem Suwaldem- który okazał się wspaniałym przewodnikiem jak i organizatorem wycieczki- biegaliśmy, ćwiczyliśmy i zwiedzaliśmy. Każdego dnia chodziliśmy na halę, basen oraz urządzaliśmy spacery po okolicy. Nie mogło zabraknąć zwiedzania bunkrów, które znajdowały się 3 km od miejsca naszej kwatery. Oczywiście, poszliśmy tam pieszo, a droga powrotna była pełna wrażeń, ponieważ wracaliśmy skrótem, który jak się później okazało, do żadnych skrótów nie należał, a wręcz przeciwnie. Co najważniejsze przez całe 3 dni panowała fantastyczna atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili, zatem z całym przekonaniem twierdzę, że ta wycieczka jak najbardziej należy do udanych.

                                                                                                                                                                                                                                                    oprac.A Kurcbuch

 

15.SUKCES ! -11.03.2015

Samorząd Uczniowski Niepublicznego Gimnazjum SPiRRiO w Rossoszycy   z ogromną radością podaje do publicznej wiadomości, że nasza koleżanka Luiza Janko, uczennica klasy trzeciej, brała udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii 2014/2015 – etap wojewódzki, uzyskując najlepszy wynik ze wszystkich uczestników konkursu. Na 60 pkt. możliwych do zdobycia Luiza osiągnęła 58 pkt. co stanowi 96,67% i otrzymała tytuł LAUREATA. Tytuł ten zapewnia Jej naukę w każdej wybranej przez Nią szkole ponadgimnazjalnej. Serdecznie Luizie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gratulacje należą się również Pani Marioli Mielczarek, która Luizę do konkursu przygotowywała. Jest to kolejny sukces naszej  nauczycielki. Życzymy Pani Mielczarek kolejnych laureatów.

BRAWO, BRAWO i jeszcze raz BRAWO.

                                                                                                                                                                                                                     SAMORZĄD UCZNIOWSKI JEGO PRZEWODNICZĄCY

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       DAWID  PIETRASIAK

16.Wiwat maj, trzeci maj…

I znowu było pięknie. Pogoda dopisała, goście również. Absolwenci stęsknieni za szkołą przybyli licznie. Repertuar patriotyczny i podniosły, ale ciekawy. Majestat królewski w osobie Szymona dostojny i godny, panowie szlachta w kontuszach i z piórem w czapie. Polonez przepiękny, staropolski, z wprawą wodzony przez naszą doskonałą parę tancerzy: Angelikę i Dawida. I jeszcze jeden taniec – melodyjny, jakby nieco tęskny „Ostatni mazur”. Dziewczęta w kolorowych chustach prezentowały się  w tańcu jak  kwiaty na wiosennej rabatce. A na koniec jeszcze raz polonez na prośbę zachwyconych gości. Miło, sympatycznie, ciepło, rodzinnie  – jak to u nas. Kolejne święta majowe w Niepublicznym Gimnazjum SPiRRiO w Rossoszycy przeszły do historii i ludzkich wspomnień.