WYDARZENIA


1. Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

W dniu 1 września 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015, poprzedzony mszą świętą w kościele w Rossoszycy. W apelu wzięli udział zaproszeni goście: członkowie rady stowarzyszenia, proboszcz parafii, rodzice. W nowym roku szkolnym powitał wszystkich dyrektor szkoły Pan Stanisław Mielczarek.. Szczególne powitanie skierował do uczniów klasy pierwszej. Zaproszeni goście życzyli nauczycielom sukcesów zawodowych, natomiast uczniom uzyskiwania bardzo dobrych wyników w nauce.

  

2. Otrzęsiny klasy I

Dnia 1 października obyło się przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły. Trzecioklasiści już od samego rana malowali pierwszakom twarze. Na szóstej i siódmej godzinie lekcyjnej najstarsi uczniowie naszej szkoły przygotowali dla kotów pewien test. Dotyczył on naszej placówki oraz nauczycieli. Pierwszoklasiści mieli wiele trudnych pytań i zadań, jednak poradzili sobie z nimi bardzo dobrze. Kociaki zostały już oficjalnie nazwane uczniami naszej szkoły i otrzymały od najstarszych uczniów pamiątkowe medaliony. Po koceniu odbył się poczęstunek dla chłopców z naszej szkoły przygotowany przez dziewczyny z okazji Dnia Chłopaka. Część męska naszej szkoły była z tego powodu bardzo zadowolona. Kiedy już wszyscy byli najedzeni, zaczęliśmy dyskotekę. Każdy z nas dobrze się bawił. Mamy nadzieję, że dla naszych pierwszaków będzie to pamiętny dzień. :)         

 

3. Jasełka - 17 grudnia 2015

„Maleńka miłość w żłobie śpi…” – takie było hasło przewodnie tegorocznych jasełek. I choć zabrakło śniegu, a aura była prawdziwie jesienna, nastrój na sali panował świąteczny. Jak zwykle było rodzinnie, ciepło, wzruszająco i serdecznie. Pani Grażyna Piotrowska zadbała o to, by przedstawienie przygotowane przez uczniów wprowadziło nas w klimat świąt. Była Maryja, był św. Józef, no
i oczywiście Dzieciątko, ale także Herod, pastuszkowie, trzej królowie, anioł i diabeł
 – wszystko, co być powinno. Pięknie zaśpiewane przez chór kolędy stanowiły niezwykle nastrojową oprawę, całości dopełniła śnieżynkowa dekoracja oraz scenografia bożonarodzeniowej stajenki. Wysiłek młodych artystów został nagrodzony rzęsistymi brawami przez nauczycieli, rodziców, dziadków, absolwentów oraz gości. Przy opłatku życzyliśmy sobie tego, co najlepsze, mając nadzieję, że te płynące wprost z serca życzenia się spełnią. Oby ta niepowtarzalna atmosfera wzajemnej życzliwości, radości i rodzinnego ciepła towarzyszyła nam przez cały rok.

 

  ;   

 

4. Byliśmy na meczu!

 

23 marca 2016r. pojechaliśmy do Poznaniu na mecz Polska – Serbia. Choć zdobycie biletów na mecz międzynarodowy nie jest proste – dla naszego pana Walocha nie ma rzeczy niemożliwych. I tak oto mogliśmy zobaczyć na własne oczy naszych piłkarzy (oczywiście wszyscy chcieli przede wszystkim ujrzeć Roberta Lewandowskiego).Mimo niesprzyjającej aury (trochę zimno i niestety lało) atmosfera była gorąca. Wygraliśmy! Bez naszego dopingu chyba by się nie udało.

 

5.Miłość niejedno ma imię

 

Takie było hasło przedstawienia wystawionego  6 maja 2016r. specjalnie dla rodziców. Był to projekt edukacyjny przygotowany przez  uczniów klasy II ( przy wsparciu kl.III). Przedstawienie pokazywało w sposób lekki i zabawny zmagania z miłością – od prehistorii po czasy współczesne. Uczniowie stanęli przed nie lada wyzwaniem – jak wykreować kobietę prehistoryczną, średniowieczną damę czy nieco histeryczną współczesną Julię? Poradzili sobie z tym zadaniem aktorskim doskonale. Średniowieczna dama z wąsikiem? – czemu nie.
Rycerz – kobieta? – i to być może. Wisienką na torcie był fantastyczny kankan
w  odważnym wykonaniu chłopców z kl.III.  Ich charakteryzacja przejdzie zapewne do historii naszej szkoły – takiego wyglądu mogłaby im pozazdrościć niejedna dziewczyna (ach, te loki, stroje, makijaż i zalotne spojrzenie!).Nagrodą dla młodych aktorów były rzęsiste brawa po spektaklu i nieskrywane rozbawienie widzów.

 

6. Bieg Przełajowy " Dzieciństwo bez Przemocy"

 

Dnia 21 maja 2016 roku odbył się XVI Bieg Przełajowy ,,Dzieciństwo bez Przemocy''. Wzięło w nim udział jedenastu uczniów naszej szkoły. Biegli oni na dystansie 2 km. Atmosfera imprezy była bardzo miła, a biegi w różnych kategoriach przedzielały występy muzyczne. Reprezentantom naszej szkoły kibicowało wiele osób. Dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu oraz pomocy nauczyciela wychowania fizycznego pana Michała Walocha, osiągnęli oni zamierzony sukces.
Nasi uczniowie zajęli kolejno :

*Pluciński Dawid - I miejsce
*Pietrasiak Dawid- III miejsce
*Janiak Weronika- VI miejsce
*Janiak Wiktor-VI miejsce

 

Gratulujemy zwycięzcom !!!

 

 

 

 

7. Biwak! Biwak! Biwak!

 

Jak co roku w czerwcu wyruszyliśmy do Rudy na nasz długo wyczekiwany biwak. Pogoda dopisała, woda w basenie była ciepła i można się było pluskać do woli. Apetyty mieli wszyscy wilcze, mamy zadbały o to, żeby nikt nie był głodny. Tańczyliśmy, graliśmy w piłkę, no
 i świetnie się bawiliśmy. Wróciliśmy w doskonałych humorach. Czekamy na kolejny biwak za rok.

 

 

 

 

 

 

 

8. Sukces na  egzaminach!

Jak co roku wyniki naszej szkoły plasują się dużo powyżej średniej kraju, województwa, powiatu i gminy. Nasi trzecioklasiści stanęli na wysokości zadania, nie zmarnowali swoich zdolności i wysiłku nauczycieli. A oto nasze wyniki.

 

Wyniki egzaminu sytuują się powyżej średniej dla kraju, powiatu
 i średniej dla gminy Warta z wszystkich badanych przedmiotów

 

 

przedmiot

szkoła

gmina Warta

powiat

kraj

różnica %

 

powiat              gmina

      a  nasza szkoła          

historia

64%

55%

56%

56%

+8%

+9%

język polski

76%

65%

68%

69%

+8%

+9%

matematyka

50%

46%

48%

49%

+2%

+4%

przedm.przyrodnicze

57%

48%

52%

51%

+5%

+9%

język angielski-p.podst.

65%

52%

59%

64%

+6%

+13%

język angielski-p.rozsz.

45%

30%

38%

45%

+7%

+15%

 

Wyniki z historii, przedmiotów przyrodniczych i języka polskiego plasują się w staninie 7. (wysoki), z matematyki i języka angielskiego w staninie 6. (wyżej średni).

 

 

 

·         Język polski- najwyższy wynik w powiecie

·         Historia- najwyższy wynik w powiecie

·         Matematyka- 8 miejsce w powiecie

·         Przedmioty przyrodnicze – 3 miejsce w powiecie

·         Język angielski- poziom podstawowy 3 miejsce w powiecie , poziom rozszerzony 4 miejsce w powiecie

 

Gratulujemy naszym trzecioklasistom!

 

9. To już jest koniec…

 

I znowu trzeba się pożegnać – żegluga po gimnazjalnych wodach dobiegła końca. Dla jednych tylko na dwa miesiące, dla innych na zawsze. Jak co roku z żalem rozstaliśmy się z  naszymi absolwentami. Im także łza zakręciła się w oku. Trzy lata zmagań, walki o oceny, wysiłku, ale także  radości, zabawy, szkolnych psikusów, dyskotek, uroczystości. Przeżycia, które na zawsze pozostają w pamięci. Możemy być dumni  z naszych trzecioklasistów – świetnie zdali egzamin gimnazjalny, lokując się w czołówce w powiecie i gminie. Zatem droga do wybranych szkół otwarta. Życzymy im wielu sukcesów na kolejnym etapie edukacji, możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Mamy nadzieję, że będą do nas zaglądać.